Engelli Araç Alımı

Eski Rapor ve Yeni Ehliyet ile Sıfır Araç

Engelli Araç Alımı

(Bir kullanıcımızın paylaşımıdır)

21 yıllık sağlık raporum ile ötv siz aracımı bugün aldım.

Süreci bugün tamamladım ve arabamı aldım .. yol izleyeceklere yardımım dokunsun bilgilensinler baştan yazmak istedim .. rahatsızlığım sol alt ekstremite polio sekeli.. b sınıfı olan ehlıyetımı ilk önce Yeni sistem ile engelliye cevırdım ilgili kodları yazdırdım .. ancak yanına ötv muafiyeti olan 1 sağlık raporu daha istediler .. benım 1995 yılında işe girerken devlet hastanesınden almış olduğum sağlık raporum vardı hem % yazan Hemde sakatlığımın sürekli olduğuna dair ibareli .. her kafadan bir ses çıktı .. kimi bu eski olmaz dedi , kimi bunda ötv muafiyeti yazmıyor ki dedi .. kimi de mevzuat değişti dedi.. bende inadına NE değişirse değişsin sakatlığım değişmedi ki dedim …

Ayrıca ötv muafiyetinde uzuv kaybı olduğu için % de önemli değildi .. bayi ye gittim evrakları verdim ve eski olmaz dedikleri rapor ile bugün aracımı teslim aldım … internette Google a yazın sürekli ibaresi olan raporlarda değişime gerek yoktur diye resmî yazı var … % isteyen raporlarda değişim yenileme şart .. ancak % aramayan sakatlık raporların da değişime gerek Yok .. herkese saygılar.

2 Comments

  • Merhaba
    Ben çocuğum adına araç aldım fakat6rapor süreli geçen vergi dairesine raporu götürmek için gittim ordaki memur arkadaş bana rapor tarihi bitmeden tekrar rapor çıkartıp raporu getirmem gerektiğini aksi takdirde arada kalan süre için vergi alınacağını söyledi. Ama rapor süreli eğer %90 rapor vermezlerse vergi den muaf olurmuyum olmazmıyım.

  • merhaba benimde göz ve kulaktan %65 raporum var(sol göz protez ve işitme kaybı) araç alımı için birkaç galeri gezdim ortapedik rahatsızlıgım olmadıgı için biraz zor olur vergi dairesindeki memurun insiyatifine kalmış birsey dediler ve otomatik vitesin olabileceginide eklediler nasıl bir yol izlemeliyim bu şekilde araç alan da çok olmuş şimdiden teşk..

Yorum Yap