SİZDEN GELENLER

Bizi de Görün

Herkese selamlar.

Ebubekir Kanbur olarak burada ilk yazım ile sizlere buluşmaktayım bendeniz Erzincan doğumluyum 24 yaşındayım ben de bir engeliyim konuya gelecek olursak. Bundan sonra burada bulusacağız.

24 yıldır engellilere farklı bir sekilde bakildigini gördüm ve kardeşlerimizin bundan rahatsiz oldugunu anladım.Şimdi belediyeler tarafından kardeşlerimizin daha iyi yolculuk etmesini sağlayabilirler.bu kural şehirler arası firmalar için güzel olabilir örneğin bilet fiyatlari gibi büyükşehirlerde tekerlekli engelli araçlari icin ayri bir park olsa daha iyi olur kardeslerimizin buna hakkı vardir. Engelli kardeşlerimize farklı bir şekilde değilde daha içten bakılması gerekir.toki tarafından engelli kardeşlerimize fiyatlar için kolaylık olsa güzel olur.bu kardeşlerimizin hakkıdır.

Işsiz kardeşlerimize çalıştığı yerde hak ettiği ücretin yarısını verildigini gördüm ve çok rahatsız olmuştum.son derece tepki vermiştim.Şimdi engellilerin günlük hayatta yaşadığı sıkıntılari konu alan bir kısa film çekme hazirligindayim. Engelliler için her okulda yürüyen merdiven olması kardeşlerimiz için çok daha olur.Bir çok engelli kardeşimiz Ekpss sınavında düşük puan alarak hayallerine gidemiyor.Bu konuda gerekli işlemlerin yapılması çok daha iyi olur

Konuk Yazar: Ebubekir Kanbur

Yorum Yap